FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Winco ASDR-2048 Dunnage Rack 20" X 48" X 8" Holds Up To 1500 Lbs.
| Manufacturer | Winco |
|---|---|
| Model Number | ASDR-2048 |
| Manufacturer Part # | ASDR-2048 |
| Material | Aluminum |
| Height | 8" |
| Depth (front - back) | 20" |
| Width (side - side) | 48 - 59"W |
| Height | 8" |
| Width | 48" |
| Depth | 20" |
| Weight | 8.52 lbs |
| UPC | 842169107554 |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
