$194.21/Dozen
$526.88
Compare Price
You save
$332.67
(63%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Winco BPO-16 Birkhall Platter 16"L X 10-7/8"W X 1-1/2"H
Item:
#1943940
Technical details
| Manufacturer | Winco |
|---|---|
| Model Number | BPO-16 |
| Manufacturer Part # | BPO-16 |
| Construction | Porcelain |
| Edge Type | Rolled Edge |
| Short Side | 10 |
| Long Side / Diameter | 16" |
| Shape | Oval / Oblong |
| Height | 12.2" |
| Width | 17.72" |
| Depth | 12.2" |
| Weight | 57.1 lbs |
Winco BPO-16 Birkhall Platter 16"L X 10-7/8"W X 1-1/2"H
$194.21/Dozen
$526.88
You save
$332.67
(63%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Winco, BPO-16, Birkhall, Platter, 16"L x 10-7/8"W x 1-1/2"H, Oval, Rolled Edge, Porcelain, White
