- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Winco HSP-083 Bakeware Springform Pan 8" Dia. X 2-3/4" Deep Round
| Manufacturer | Winco |
|---|---|
| Model Number | HSP-083 |
| Manufacturer Part # | HSP-083 |
| Depth | 2" |
| Size | Round, 7" - 9" |
| Coating | Coated |
| Construction | Steel |
| Height | 2.75" |
| Width | 8" |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
