FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Winholt AL-1807-IR-KD Fridge Insert Rack Half Size 20.4"W X 24"L X 23"H
| Manufacturer | Winholt Equipment |
|---|---|
| Model Number | AL-1807-IR-KD |
| Manufacturer Part # | AL-1807-IR-KD |
| Construction | Aluminum |
| Ships | Knocked Down |
| Pan Size | 18" X 26" |
| Height | 23" |
| Height | 23" |
| Width | 24" |
| Depth | 20.4" |
| Weight | 15 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Winholt Equipment, AL-1807-IR-KD, Fridge Insert Rack, half size, 20.4"W x 24"L x 23"H, holds (7) 18" x 26" sheet pans, knock-down design, 3" runner spacing, aluminum construction, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
