FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Winholt AL-3207CR-M-DP Crisper Rack 26"W X 32.5"L X 79.75"H Holds (7) WHBTT-1551 Crisping Trays
| Manufacturer | Winholt Equipment |
|---|---|
| Model Number | AL-3207CR-M-DP |
| Manufacturer Part # | AL-3207CR-M-DP |
| Type | Mobile |
| Height | 79.75" |
| Width | 32.5" |
| Depth | 26" |
| Weight | 35 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Winholt Equipment, AL-3207CR-M-DP, Crisper Rack, 26"W x 32.5"L x 79.75"H, holds (7) WHBTT-1551 crisping trays, aluminum, 5" polyurethane casters - (2) swivel and (2) rigid, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.
