- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Winholt DTR-3684-14 Work Table 84"W X 36"D X 34"H 14/304 Stainless Steel Top
| Manufacturer | Winholt Equipment |
|---|---|
| Model Number | DTR-3684-14 |
| Manufacturer Part # | DTR-3684-14 |
| Top Gauge | 14 Gauge Top |
| Top Stainless Series | 300 Series Top |
| Width (side - side) | 84" Wide (side - Side) |
| Base Construction | Stainless Steel Base |
| Base Type | Open With Side & Rear Crossrails |
| Depth (front - back) | 36" Deep (front - Back) |
| Splash Height | Flat Top (without Backsplash) |
| Table Edge Type | Square / Flat Edge |
| Height | 34" |
| Width | 84" |
| Depth | 36" |
| Weight | 200 lbs |
| NSF | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Winholt Equipment, DTR-3684-14, Work Table, 84"W x 36"D x 34"H, 14/304 stainless steel top, open with cross-rails & legs with clad bullet feet, NSF
Certifications
NSF Listed
The item meets the standards imposed by NSF International. These standards relate to health, public safety and the environment.