$85.92
$162.40
Compare Price
You save
$76.48
(47%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Hobart aftermarket .
- Engineered to match existing Hobart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Hobart 00-960563
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Wittco 00-960563 Warmer Element
Item:
#1140511
10+ bought in past months
Technical details
| Fits with Manufacturer | Wittco |
|---|---|
| Model Number | 00-960563 |
| Manufacturer Part # | 00-960563 |
| Height | 2" |
| Width | 7" |
| Depth | 18" |
| Weight | 0.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Wittco 00-960563 Warmer Element
$85.92
$162.40
You save
$76.48
(47%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Wittco 00-960563 Warmer Element 600w 120v 17-3/4" X 7-1/8" Wire Leads At, 2" X 4" Flange, Wittco Warmer

