$138.01
$221.48
Compare Price
You save
$83.47
(38%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Vulcan Hart aftermarket .
- Engineered to match existing Vulcan Hart units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Vulcan Hart CR-91-51-81
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Wittco CR-91-51-81 Heating Element 120v
Item:
#1148941
Technical details
| Fits with Manufacturer | Wittco |
|---|---|
| Model Number | CR-91-51-81 |
| Manufacturer Part # | CR-91-51-81 |
| Height | 3.5" |
| Width | 7" |
| Depth | 9.5" |
| Weight | 0.6 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Wittco CR-91-51-81 Heating Element 120v
$138.01
$221.48
You save
$83.47
(38%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Wittco CR-91-51-81 1250w
