FREE Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Worcester Industrial Products SS-611 Fryer Oil Transporter
| Manufacturer | Worcester Industrial Products |
|---|---|
| Model Number | SS-611 |
| Manufacturer Part # | SS-611 |
| Height | 12.5" |
| Width | 12.5" |
| Depth | 49.5" |
| Weight | 5.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Worcester Industrial Products SS-611 Fryer Oil Transporter, Holds 60 Lbs, 48" Height Minimizes Lifting, Lays Down For Safe Draining And Prevents Oil Burns, Hooks On Container For Dumping
