FREE Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other SS-709
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Worcester Industrial Products SS-709 Cart Oil 8 1/2"h Shortening Shuttle
| Manufacturer | Worcester Industrial Products |
|---|---|
| Model Number | SS-709 |
| Manufacturer Part # | SS-709 |
| Height | 9" |
| Width | 16" |
| Depth | 50" |
| Weight | 27 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Worcester Industrial Products SS-709 Material Aluminum Thick Gauge, Length 48 3/4", 1238 Mm, Width 11 5/8", 295 Mm, Capacity 9.25 Gal, 70 Lbs, Type Max Waste Container Height Is 40 1/2" (1028mm), 55, Gallon Drum, Depth 8 1/2", 216 Mm, Note For Fryers W/ Drain Outlet 8 1/2"

