FREE Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other .
- Authorized Other dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Other SS-709-T
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Worcester Industrial SS-709-T Cart Oil 709 T Shortening Shuttle
| Manufacturer | Worcester Industrial |
|---|---|
| Model Number | SS-709-T |
| Manufacturer Part # | SS-709-T |
| Height | 9" |
| Width | 16.75" |
| Depth | 52" |
| Weight | 28.67 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Worcester Industrial SS-709-T Material Aluminum, Length 56 1/2", 1435 Mm, Width 11 1/2", 292 Mm, Capacity 36 Kg, 80 Lbs, Depth 6", 152 Mm, Note Max Waste Height 49 1/2", Used On Fryers W/ Drain, Outlet 8 1/2" Or Higher

