KitchenRestock.com is your trusted source for Yanco .
- Authorized Yanco dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Yanco AS-208
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Yanco AS-208 Aqua Spirits White Wine 8.5 Oz. 2 3/8"W X 2 3/4"D X 6 3/8"H - 2/Case
| Manufacturer | Yanco |
|---|---|
| Model Number | AS-208 |
| Manufacturer Part # | AS-208 |
| Material | Lead Free Crystal / Crystal Glass |
| Height | 6" - 8"H |
| Wine Type | Wine Tasting |
| Base | Stemmed |
| Capacity | 8 - 9 Oz |
| Height | 6.37" |
| Width | 2.75" |
| Depth | 2.75" |
| UPC | 658606400856 |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Lead-Free | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Yanco, AS-208, Aqua Spirits White Wine, 8.5 oz., 2 3/8"W x 2 3/4"D x 6 3/8"H, clear, dishwasher safe, lead-free, glassware (pack of 24) (Packed By: 2 Dozen Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
Lead Free
This product meets lead-free compliance standards.
