- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Yanco AS-314 Aqua Spirits Pologrande 14 Oz. 3 1/8"W X 3 1/8"D X 7"H - 2/Case
| Manufacturer | Yanco |
|---|---|
| Model Number | AS-314 |
| Manufacturer Part # | AS-314 |
| Base | Stem |
| Material | Lead Free Crystal / Crystal Glass |
| Capacity | 14 Oz |
| Height | 7" |
| Width | 3.12" |
| Depth | 3.12" |
| UPC | 658606400900 |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Lead-Free | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Yanco, AS-314, Aqua Spirits Pologrande, 14 oz., 3 1/8"W x 3 1/8"D x 7"H, clear, dishwasher safe, lead-free, glassware (pack of 24) (Packed By: 2 Dozen Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
Lead Free
This product meets lead-free compliance standards.
