KitchenRestock.com is your trusted source for Yanco .
- Authorized Yanco dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Yanco BM-606CL
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Yanco BM-606CL Birmingham Deep Dish With Handle 12 Oz. 6"dia X 1 1/4"H - 4/Case
| Manufacturer | Yanco |
|---|---|
| Model Number | BM-606CL |
| Manufacturer Part # | BM-606CL |
| Plastic Type | Melamine |
| Color | Black |
| Size (approximate) | 6" |
| Shape | Round |
| Height | 1.25" |
| Width | 6" |
| Depth | 6" |
| UPC | 680266954493 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Yanco, BM-606CL, Birmingham Deep Dish With Handle, 12 oz., 6"dia x 1 1/4"H, dishwasher safe, break-resistant, scratch resistant, clay and black, melamine (Pack of 48) (Packed By: 4 Dozen Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
