KitchenRestock.com is your trusted source for Yanco .
- Authorized Yanco dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Yanco MR-507
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Yanco MR-507 Mars Bowl 23.5 Oz. 7 5/8"dia X 2 5/8"H - 2/Case
| Manufacturer | Yanco |
|---|---|
| Model Number | MR-507 |
| Manufacturer Part # | MR-507 |
| Type | General Usage |
| Geometric Shape | Round |
| Size | 7" |
| Material | China (unspecified) |
| Ounce Capacity (approximate) | 24 Oz |
| Height | 2.62" |
| Width | 7.62" |
| Depth | 7.62" |
| UPC | 658606400245 |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Microwave Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Yanco, MR-507, Mars Bowl, 23.5 oz., 7 5/8"dia x 2 5/8"H, dishwasher safe, microwave safe, white and blue, chinaware (Pack of 24) (Packed By: 2 Dozen Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
Certifications
Microwave Safe
Designed to withstand microwave heat, this item can be safely used in microwave ovens for heating or cooking.
