KitchenRestock.com is your trusted source for Yanco .
- Authorized Yanco dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Yanco PR-503
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Yanco PR-503 Porto Snack Bowl 3.5 Oz. 3 3/4"dia X 1 1/2"H - 3/Case
| Manufacturer | Yanco |
|---|---|
| Model Number | PR-503 |
| Manufacturer Part # | PR-503 |
| Type | General Usage |
| Size | 4" |
| Geometric Shape | Round |
| Material | China (unspecified) |
| Ounce Capacity (approximate) | 3 Oz |
| Height | 1.5" |
| Width | 3.75" |
| Depth | 3.75" |
| UPC | 680266960821 |
| Dishwasher Safe | Yes |
| Microwave Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Yanco, PR-503, Porto Snack Bowl, 3.5 oz., 3 3/4"dia x 1 1/2"H, dishwasher safe, microwave safe, white and brown, chinaware (Pack of 36) (Packed By: 3 Dozen Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
Certifications
Microwave Safe
Designed to withstand microwave heat, this item can be safely used in microwave ovens for heating or cooking.
