KitchenRestock.com is your trusted source for Yanco .
- Authorized Yanco dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Yanco SN-210
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Yanco SN-210 Sentry Oval Plate 10"W X 71/8"D X 1"H Dishwasher Safe - 2/Case
| Manufacturer | Yanco |
|---|---|
| Model Number | SN-210 |
| Manufacturer Part # | SN-210 |
| Shape | Oval |
| Plastic Type | Melamine |
| Color | Two Tone |
| Size | 10" - 11" |
| Height | 1" |
| Width | 10" |
| Depth | 7.12" |
| UPC | 658606401297 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Yanco, SN-210, Sentry Oval Plate, 10"W x 71/8"D x 1"H, dishwasher safe, break-resistant, white and black, melamine (Pack of 24) (Packed By: 2 Dozen Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
