KitchenRestock.com is your trusted source for Yanco .
- Authorized Yanco dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Yanco SN-311
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Yanco SN-311 Sentry Pasta Bowl 55 Oz. 11"dia X 2 1/2"H - 1 Dozen
| Manufacturer | Yanco |
|---|---|
| Model Number | SN-311 |
| Manufacturer Part # | SN-311 |
| Shape | Round |
| Long Side / Diameter | 10" - 11" |
| Plastic Type | Melamine |
| Color | Two Tone |
| Capacity (approximate) | 1 Quart (32 - 63 Oz) |
| Height | 2.5" |
| Width | 11" |
| Depth | 11" |
| UPC | 658606401365 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Yanco, SN-311, Sentry Pasta Bowl, 55 oz., 11"dia x 2 1/2"H, dishwasher safe, break-resistant, white and black, melamine (Pack of 12) (Packed By: 1 Dozen)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
