KitchenRestock.com is your trusted source for Yanco .
- Authorized Yanco dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Yanco VS-214
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Yanco VS-214 Versailles Platter 14 1/4"dia X 10"H Dishwasher Safe - 1 Dozen
| Manufacturer | Yanco |
|---|---|
| Model Number | VS-214 |
| Manufacturer Part # | VS-214 |
| Shape | Round |
| Long Side / Diameter | 14" |
| Construction | China (unspecified) |
| Rim Style | Wide Rim |
| Height | 0.62" |
| Width | 14.25" |
| Depth | 10" |
| UPC | 658606400412 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Yanco, VS-214, Versailles Platter, 14 1/4"dia x 10"H, dishwasher safe, fully glazed, magnesia body, white, chinaware (Pack of 12) (Packed By: 1 Dozen)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
